"k ben Lilian, in september 2024 ben ik gestart met het GLI traject samen met mijn vriendin Nancy. In 2003 heb ik mijn eerste maagverkleining gehad en in 2007 een Gastric Bypass, daar ben ik toen ruim 30kg mee aangevallen.
Helaas viel ik in de loop van de jaren terug in oude eet patronen.
Ik kon weliswaar minder veel tegelijk eten, maar wel meerdere porties op een dag. Dit waren vaak ongezonde maaltijden en veel snoep momenten tussendoor. Want een snoeperd ben ik altijd geweest!
Halverwege 2024 zat ik niet lekker in mijn vel. Ik keek naar mezelf in de spiegel en dacht ik wordt weer veel te dik, dit kan niet langer zo! Daarnaast vond ik het ook erg zonde dat ik het weer zover had laten komen.
Via de huisarts werd ik geattendeerd op de GLI, waardoor ik bij Monica terecht kwam. Samen met mijn vriendin Nancy hebben wij besloten dit 2-jarig traject bij Monica in te gaan. In september 2024 startte wij met dit traject. Ik had 1 doel voor ogen. Op mijn 60e verjaardagfeest, precies 1 jaar later wilde ik 20kg zijn afgevallen.
Samen met Monica hebben we een plan gemaakt. Minimaal 30 minuten per dag bewegen. Een paar keer per week voor het ontbijt (nuchter) naar mijn werk fietsen en 1x per week aquarobics in het zwembad. Maar voor mij was toch wel het wondermiddel ‘de eetmeter’. Monica gaf advies hoeveel calorieën ik per dag mocht eten. Ik schrok ervan hoeveel kcal bijvoorbeeld een handje pijnboompitten bevat, waar je er gemakkelijk een flinke scheut van door je salade doet. En hoeveel kcal bepaalde roomboter koekjes bevatten. Uiteraard kan ik nog steeds genieten van deze lekkernijen, als het maar binnen mijn totale calorieën past.
Op mijn 60e verjaardagsfeest was ik heel gelukkig, helaas niet de 20kg minder die ik wilde, maar wel 12kg! Misschien was 20kg in 1 jaar ook wel een te groot doel, want uiteraard geniet ik af en toe nog van wat lekkers. Nu 2 jaar later ben ik bijna op mijn streefgewicht. Mijn cholesterol is lager, mijn taille omvang is smaller, ik kan mijn oude kleding weer aan én het allerbelangrijkste, ik voel mij weer lekker in mijn vel zitten!
Ik heb dan ook besloten het GLI traject te verlengen met 2 jaar onder begeleiding van Monica. Dit is voor mij ook een stok achter de deur waarin ik alsnog hoop te komen op mijn streefgewicht!"
Ik voel me vereerd weer jouw coach te zijn Lilian. Trots op jou. Op weer een hele fijne en succesvolle samenwerking!